REDUKCE NADVÁHY S BYLINAMI

„V přechodu jsem značně přibrala a nově mi byly v krvi stanoveny zvýšené hodnoty krevního cukru.Utěšuji se jen tím,že ve svém okolí pozoruji lidi,kteří jsou na tomto v tomto směru hůř než já.Pomohla by nějaký bylinná kúra?“ Petra G.,Třinec

Více než 20 % českých mužů a 30 % žen trpí obezitou. Za poslední desetiletí se odhaduje nárůst obezity o 10 - 40 %. Základním léčebným opatřením je snížení tělesné hmotnosti. Následně často ustoupí příznaky cukrovky, poklesne hladina krevního cukru, hodnota krevního tlaku a krevních tuků, včetně  cholesterolu.Tuková tkáň se rozrůstá při zvýšené tvorbě mastných kyselin a tuto tvorbu povzbuzuje inzulín (působek neboli hormon ze slinivky břišní), dále ženské pohlavní hormony estrogeny ('estrus' = říje). Proto je u žen častý nástup otylosti v těhotenství a v přechodu, kdy vyměšování těchto působků vzrůstá. Zvětšování tukové tkáně podporuje i chlad. Tuk se ukládá také při nepravidelném stravování během dne. Redukce nadváhy nesmí poškozovat zdravotní stav, ale naopak vést ke zlepšení kondice. Hubnutí má být podmíněno co nejvíce odbouráváním tuků, a ne odvodněním nebo ztrátou aktivní svalové hmoty. Redukce musí být efektivní, to znamená, že musí být dosaženo přiměřeného poklesu nadváhy. Každý kdo má nadváhu by rád nadbytečné kilogramy shodil co nejpřirozenější cestou, pochopitelně tak, aby mu redukční kúra nepoškodila zdraví, jak tomu namnoze bývá u drastických redukčních kúr. Nadbytečné ukládání tuků (nadváha, obezita) způsobuje nejen sociální zátěž ale hlavně celou plejádu problémů zdravotních. Již ve starověku si lékaři všimli, že obézní pacienti jsou častěji nemocní a dříve umírají. Vznik cukrovky II. typu je v naprosté většině případů vyvolán obezitou. Obezita ve spojení s diabetem, vysokým krevním tlakem a zvýšenou hladinou tuků v krvi představuje riziko předčasného onemocnění či úmrtí na srdeční infarkt, mozkovou cévní příhodu nebo ischemickou chorobu dolních končetin.'Do dvaceti jez, kolik můžeš, do padesáti, kolik musíš, a po padesátce tak málo, jak jen můžeš,' řekl kdysi slavný učenec Paracelsus. Při dodržení těchto pravidel Vám k úpravě nadváhy napomůže i důmyslně sestavená bylinná kúra k redukci hmotnosti podle Mgr. M. Podhorné. Jde o sestavu bylin, která tlumí pocit hladu, odbourává v těle tuky a navíc dodává tělu potřebné minerální látky a stopové prvky potřebné při úbytku hmotnosti. Cíl této ryze bylinné kúry je komplexní: snížit nadváhu, zlepšit trávení a vyprazdňování.

Kúru K27 tvoří následující komponenty:
 

1. Brodecký ortislim - tinktura vyrobená z ananasu, vinných hroznů a mořských řas - zabraňuje ukládání přebytečného tuku v těle, odvodňuje a tlumí pocit hladu.

2. Maté - tinktura vyrobená ze směsi bylin určených k redukci hmotnosti – a) cesmíny paraguajské tlumící pocit hladu, zvyšující nízký krevní tlak, posilující i uvolňující, včetně protistresujícího účinku a navíc pomáhající metabolizovat přebytečný tuk v játrech, b) z čínských bylin, které odbourávají tuky z podkožní tkáně i střevního traktu.

3. Bříza - čistící tělo od zplodin látkové přeměny a toxinů v těle, dodávající organismu stopové prvky a vitamíny.

4. Jalovec - čistící játra, ledviny a vnitřní orgány od odpadních látek, napomáhající trávení. Kúru je možno užívat dlouhodobě.

K27.png