Endometrióza

Endometrióza je výskyt ložisek sliznice dělohy i jiných částí pohlavního systému v podobě cyst. Je to problém, který trápí značnou část žen a při jeho řešení se tak musíme zaměřit na tyto oblasti:

a)      posílit imunitu a hormonální oblast – eleuterokok, černý rybíz – maliník, měsíček, jeřáb ptačí,

b)      zajistit očistu a odplísnění organismu pomocí bylin – penízovka, šiitake, pýr, bříza, lopuch,

c)      využít produkty s určitým protinádorovým a proticystickým působením – eleuterokok, maralí kořen, ořešák americký, vřes, měsíček pupeny,

d)     jelikož při tomto problému vznikají určité druhy zánětů, tak je potřeba využít přípravky s protizánětlivým a s pozitivním působením – olše, lichořeřišnice, vinná réva, rakytník, svída.

V oblasti ženské problematiky se často vyskytuje problém porušení hormonálního cyklu hlavně v době vysazení antikoncepce, dále také v období před klimakteriem a v období klimakteria.

a)      Při vysazení antikoncepce je nutno organismus odplísnit, vyčistit a dále dodat ženské hormony. Zpravidla využijeme tyto přípravky: jeřáb ptačí, lékořice, ČR-M, měsíček, penízovka, šiitake, bříza, jasan, pýr.

b)      V období klimakteria je důležité dodat do organismu bylinky dodávající ženské hormony: jeřáb ptačí, lékořice, andělika, maliník, měsíček.

c)      Dále je možné zmírnit negativní působení klimakteria (pocení, návaly) tinkturou ze jmelí.

d)     Harmonizovat nervovou stránku organismu, zlepšit a prohloubit spánek: třezalka, lípa, bakopa, kozlík.

 

Cysty a myomy

Dnešní doba přispívá ke vzniku gynekologických problémů jednak uspěchaným náročným působením na organismus ženy společně se znečištěným životním prostředím, vodou a stravou.

Častým problémem, se kterým na nás ženy obracejí jsou cysty a myomy na gynekologických orgánech.

Často tyto útvary jsou vývojovou poruchou orgánu kolem nějakého útvaru – např. parazitálního původu.

Co je důležité v tomto případě bylinnou léčbou podpořit a na co se zaměřit?

a)      Podpořit hormonální činnost bylinami: jeřáb ptačí, lékořice, andělika, maralí kořen, měsíček.

b)      Očistit a odplísnit organismus: penízovka, šiitake, pýr, lopuch, bříza.

c)      Zařadit do sestav na tento problém byliny s proticystickým i protinádorovým působením: eleuterokok, maralí kořen, ořešák americký, vřes, měsíček.

 

Při působení na vznikající cysty v prsou se mohou využít bylinky na obklady zduřelých žláz a vznikajících cyst. Z našich prostředků jsou vhodné bezová tinktura, lopuchový olej, mamma gel.

Dále při očistách organismu se mohou využít byliny v podobě koupelí např. na lymfu, sedací gynekologická koupele, které pomohou očistou organismu přes pokožku.

Ke zlepšení hormonálních problémů též je možno využít mateří kašičky, která do dá do těla nejen hormony, ale také stopové prvky, dále koncentrátů z gemmoterapeutik zapracovaných do medu – API-WOMAN.