Zázrak grepového semínka

Grapefruit není příliš oblíbené ovoce, je velký, špatně se loupe a vlastně je i dost málo chutný. Pro mnohé patří kvůli své hořkosti k méně oblíbeným zdrojům vitamínů. Taky má spoustu pecek. A právě tyto pecky skrývají poklad. Jejich účinky nejsou známy dlouho. Teprve v roce 1980 si jeden náruživý zahrádkář všiml, že jadérka grapefruitu na kompostu nemění svou konzistenci, nehnijí, neplesniví.

Měli jsme štěstí, protože tento zahrádkář byl zároveň lékař a fyzik - nositel Einsteinovy ceny. Doktor Jacob Harich zkoumáním grepového semínka zjistil, že je především významným zdrojem bioflavonoidů a dalších látek, jejichž společným působením je silný antivirový, antimikrobiální a protiplísňový účinek. Bez nadsázky se dá říct, že doktor Harich objevil v grepovém semínku silné přírodní „antibiotikum“. A protože přírodní, je bez vedlejších účinků.

Zjistil, že extrakt působí až proti osmi stovkám kmenů bakterií a virů, proti stovce kmenů plísní a také proti jednobuněčným parazitům. Samotné bioflavanoidy navíc ulehčují trávení, čistí organismus a posilují imunitu, čímž napomáhají v prevenci proti nachlazení, infekcím a zápalům. Mají též antioxidační účinky spočívající v zachytávání volných kyslíkových radikálů. V malém semínku se tak koncentruje schopnost problém řešit (ničení bakterií, virů a plísní) a zároveň posilovat organismus a problémům předcházet.

Díky mnohostrannému účinku grepových kapek, můžeme říct, že je to především kandidát na čestné místo v lékárničce každé domácnosti. Ale nejen to, užívání grepových tinktur umí pomáhat v zdravotní prevenci a posilovat organismus pro boj s mnoha problémy.

 

Kdy můžeme grepové semínko užívat při akutních problémech a zevně?

Na zevní užití je vhodný olej z grepových semínek. Olejem potíráme postižená místa, můžeme ho použít i jako kloktadlo.

  • Velké výsledky jsme zaznamenali při řešení zánětů pochvy, poševních mykóz a parazitální onemocnění pochvy, u bércové vředu pomocí obkladů.
  • Potlačuje infekce dutin, nosohltanu, průdušek, uší, ale i močových cest.
  • Působí na záněty v ústní dutině – afty, záněty dásní, zubní kazy.
  • Potlačuje plísně a problémy vyskytující se na kůži, na nehtech i na sliznicích – opary, akné, ekzémy, kopřivky, mykózy, je vhodný u dermatiti, lupénce, pásovém oparu.
  • Je vhodný při problémech, bolestech a zánětech uší – aplikovat výtěrem vnitřku ucha a boltce.
  • Při problémech vlasů a pokožky ve vlasech i u lupů pomáhá oplach roztokem grepu.
  • Při velké trpělivosti pomůže i u likvidace bradavic.Je vhodný i při pocení nohou.

Jaké možnosti má grepové semínko při vnitřním užití?

Prostřednictvím účinných látek v jadérku grapefruitu nám příroda dává mocný prostředek, jak posílit imunitní systém. Extrakt z grapefruitových jadérek prokázal účinnost při laboratorních testech na 800 kmenech bakterií, 100 kmenech plísní a na velkém počtu druhů parazitů.