Zdravotní problémy pohybového aparátu – zánětlivé stavy revma, dna

 

Toto onemocnění dnes patří k nejvíce frekventovaným a i klasická medicína má problémy s jejich řešením. Bohužel tyto potíže nejsou jen výsadou starší generace, ale stále se hranice jejich výskytu snižuje, dokonce postiženi jsou jimi dnes i děti. Důležité je si ujasnit co se na jejich vzniku podílí. Je to celý nezdravý způsob života, především málo pohybu a nevhodný druh stravy. Poslední dobou zjišťujeme, že příčinou nemocí mohou být také živočišné zátěže, různé bakterie a paraziti (např. plasmodia, borrelie).

 

V případě, že neznáme přesnou příčinu nemoci, zařadíme vždy do kúry topol, který jednak pomáhá tělu bojovat s borreliemi a též pomáhá při bolestivých stavech. Dalšími prostředky, které je nutno do kúry zařadit, jsou byliny, které čistí tělo od odpadu, kyseliny močové. Můžeme zde využít tinktury – židovskou třešeň, štětku, pýr. Z gemmoterapeutik zařazuji do léčby břízu, jasan, buk. Zánětlivé stavy řešíme třezalkou, olší, vinnou révou. Do tkání je ovšem třeba dodat stopové prvky potřebné pro stavbu kostí v podobě gemmoterapeutických přípravků borovice, jedle, sekvoj, maliník a ostružiník.

 

Dnes je již známo, že za vznikem pohybových a bolestivých stavů mohou stát parazitální záležitosti – borrelie, plasmodia, chlamydie, paraziti. Topol do kúry dáme vždy, pokud situace ukazuje na možnost borrelie, u malárie plasmofit. Parazitální zátěže řešíme směsí Naděje (pelyněk, hřebíček), americkým ořešákem, helmifitem.

 

Pro rychlejší léčbu zvolím komplexní přístup, kdy podpoříme posílení a regeneraci prostředky k zevnímu použití – mast kostival kaštan, tújový olej na artritidy, artrózy, třezalkový olej na zánětlivé stavy. Pro běžné použití během dne je vhodná smrková tinktura, která rychle zabírá a prokrvuje tkáň. Velice žádaná je homeopatická mast z kiwi ANS-1, která se symbolicky potírá kolem páteře a zabraňuje tak bolestivým zánětlivým procesům.

 

K ještě komplexnějšímu přístupu na problémy pohybového aparátu se využívá koncentrát několika bylin – do koupele – koupel klouby, kde byliny procházejí přes pokožku do organismu a zlepšují daný problém.

 

Kladné odezvy

… moje teta trpěla na otoky kolen a záněty kyčelních kloubů (revmatoidní artritida). Byla na tom špatně, bolelo ji všechno, i ruce, že se nemohla ani opřít o postel. V noci nemohla spát. Léčila se antibiotiky a nic nepomáhalo. Začala užívat Vaši kúru a už za pár dní cítila úlevu v prstech. Teď kúru už celou doužívala a její stav se výrazně zlepšil. Nemá žádné výrazné problémy. Považuje léčbu za zázračnou, jelikož ji z klasické léčby nic nepomáhalo a byla v zoufalém stavu …

 

… děkuji za kúru, kterou jste sestavila pro dceru. Její stav se opravdu výrazně zlepšil, teď ji momentálně klouby ani kolena nebolí. Je to opravdu krásný pocit, když po neustálém stěžování na bolesti a ztuhlost, najednou slyším, že ji opravdu nic nebolí …

… předem bych Vám rád poděkoval za kúru, kterou jste mi sestavila na bolesti kolen. Rok trvající bolesti (je mi teď 37 let) pominuly a o kolenou vůbec nevím, což bych před užíváním Vašich bylin považoval za zázrak. Dříve se doběhnutí tramvaje rovnalo dvěma dnům a nocím bolestí, dnes mohu běžet kilometr a přitom spát v klidu …

 

Bylinky, které nám mohou pomoci

 

Židovská třešeň – optimalizace látkové výměny

Pomáhá udržovat zdravý stav a funkci kloubů. Působí proti vzniku močových kamenů, stimuluje a harmonizuje látkovou výměnu.

 

Topol – močové cesty, dezinfekce

Je účinný pro udržování normální tělesné teploty, působí pozitivně na močové cesty, klouby a°prostatu. Celkově dezinfikuje organismus.

 

Třezalka – zklidnění, nervová soustava

Třezalka má uklidňující účinky na nervovou soustavu, pomáhá organismu aktivizovat obranné reakce při výskytu mikrobů. Podporuje funkci cévního systému. Vhodně působí při rehabilitaci po cévních příhodách.

 

Jasan – protivirové působení

Optimalizuje množství kyseliny močové v krvi, příznivě ovlivňuje stav a funkci kloubů. Jasan je známý protivirovým působením, užívání je vhodné zejména v podzimním a zimním období.

 

Borovice sosna – revitalizace kostí i chrupavek

Stimuluje revitalizaci kostní tkáně, kostí i chrupavek. Podporuje tvorbu kloubního mazu a udržování hladiny vápníku v kostech. Obsahuje cenné minerální látky.

 

Vrba bílá – protivirové působení

Vrba se vyznačuje výraznými antivirovými účinky, nejlépe při užívání s břízou. Spolu s olší zklidňuje podrážděné klouby, pozitivně ovlivňuje močové a trávicí ústrojí. Spolu s měsíčkem zklidňuje dráždivost nervové soustavy.

 

Olše – posílení obranného systému

Posiluje obranný systém organismu. Podporuje zdravou srdeční činnost, působí proti srážení krve v žilách. Podporuje dobrý stav a funkci kloubů a kostní tkáně. Posiluje nervový systém i paměť, tlumí migrény.

 

Na podporu účinků doporučujeme k vnějšímu užití

 

Třezalkový olej

Pomáhá při poškozené a ne úplně zhojené kůži, při různých pohmožděninách, po zlomeninách a je vhodným prostředkem při rehabilitaci po mozkových příhodách. Můžeme jej používat i jako masážního oleje, u dlouhodobých potíží s páteří aplikujeme obklady, třezalkový olej příznivě působí na meziobratlové ploténky a uvolnění nervů, které vycházejí z páteře. Jeho použití je účinné také pro udržování čistých a zdravých cév.

 

Smrkový výluh

Je velmi účinný při bolestech zad, kloubů a na otoky, zklidňuje místa s nervovým podrážděním a působí blahodárně při výskytu nežádoucích bakteriálních procesů. 2x za den potírat bolestivá a oteklá místa.

 

Koupel Klouby, záda

Složení: smrk, borovice, kostival, pelargonie, pupeny topolu, vrba, skořice, túje.

Svým složením bude koupel pomáhat organismu při různých problémech s pohybovým aparátem. Můžeme využít při revmatu, dně, zánětlivých stavech páteře a kloubů, ale také jen při únavě, pro osvěžení svalů. Bude nám pomáhat vypořádat se s únavou a stresem.