Odkyselení organismu

Pro udržení imunity organismu a zároveň správného chodu je třeba udržet neutrální stav roztoků v těle. Udává se Ph a pro organismus je nejvhodnější Ph = 7, pod tuto hodnotu je organismus zakyselený a nad tuto hodnotu je zásaditý, převažují v něm zásadité látky. Ideální hodnota se pohybuje v rozmezí od 7,35 do 7,45.

K udržení této hodnoty nám může pomoci též celá řada bylinných prostředků. Jsou to většinou byliny čistící organismus jako bříza, vřes, pampeliška, kopřiva, řepík, lopuch, hřebíček, černý bez či česnek.

Dále také můžeme využít bylin podporujících imunitu jako ženšen, bakopa, tužebník, vinná réva, růže, lapacho, měsíček, houba šii take, heřmánek a hřebíček.

Takovým osvědčeným nápojem může být směs bylin. Tato směs pročistí organismus, dodá po zimě spoustu látek, které jsou čistící a podporující imunitu. Byla vyzkoušena na univerzitě v Kalifornii na 1 000 těžce nemocných lidech, kdy užíváním po dobu 1 měsíce se jejich zdravotní stav značně zlepšil.

Důležité je, že si tuto směs můžeme brzy z jara sami zhotovit.

Postup přípravy je následující. V poměru 3:3:1:1 nasbíráme rostliny: kopřivu, řebříček, pampelišku a jetel. Omyjeme, s vodou rozmixujeme a necháme 1 hodinu stát. Po této době tinkturu slijeme a užíváme ½ - 1 dcl ráno a večer po dobu 1 měsíce. Výluh skladujeme v ledničce a každé tři dny obnovujeme.