Podpora vitality ženy

 

S potížemi gynekologického původu se v současné době potýká valná většina žen. Ženy, jako nositelky života, musí ve svém životě projít několika fázemi tělesných změn, které je připravují na jejich mateřskou úlohu. Tyto změny se však neobejdou bez stavů nerovnováhy organismu.

 

Největší změnu tělo ženy prožívá právě v období těhotenství. Mnohé problémy, se kterými se ženy v době těhotenství potýkají, pramení ze špatného životního stylu. Právě zde slouží k nápravě, nebo alespoň k ulehčení zdravotního stavu, bylinky. Ty však mají schopnost pomoci také ve chvíli, kdy se ženě nedaří otěhotnět.

 

Mezi nejčastější gynekologické problémy patří poruchy pravidelného měsíčního cyklu, cysty, myomy a sterilita. Poruchy cyklu obvykle souvisí s vysazením antikoncepce, která způsobuje zaplísnění organismu. Proto se doporučuje nejdříve vyčistit organismus, k čemuž slouží nejlépe tinktura z houbičky penízovky a gemmoterapeutika z břízy, pýru, dubu či jasanu. Další problémy pomáhá regulovat ptačí jeřáb, lékořice, andělika, maliník, měsíček a to nejlépe v podobě tinktur. K úpravě hormonální rovnováhy jsou vhodné taktéž bylinné prostředky z ptačího jeřábu, maliníku, lékořice, anděliky a měsíčku. Preventivně působí proti cystám na děloze bylinné oleje, zejména rakytníkový, tújový a grepový.

 

Největším problémem žen je sterilita, která je důsledkem špatného životního stylu. Organismus v tomto případě můžeme podpořit i ženskými hormony v medové podobě api-women. Účinná je i mateří kašička, která dodá tělu látky, které mu chybí.

 

Důležitou přeměnou prochází tělo také v období klimakteria. Bylinky zvládnou zkrotit doprovodné projevy, kterými jsou pocení, neklid nebo problémy se spánkem. Na zklidnění doporučujeme lípu, olši, třezalku nebo bacopu. Důležitou složkou péče o organismus jsou v době klimakteria také relaxační koupele.