Na vzniku onemocnění se podílí několik skutečností. Na prvním místě je to imunita, dále stav nervové soustavy, psychika, znečištění organismu živočišnými zátěžemi jako jsou viry, bakterie, borelie, chlamydie a paraziti.

Abychom si udrželi dobrý imunitní systém, je nutno pečovat o čistotu organismu. Nečistoty se nám totiž v těle hromadí a jsou živnou půdou pro viry, bakterie a parazity. Tělo se škodlivin a parazitů snaží zbavit tvorbou otoků, zánětů a někdy dojde až k trvalému poškození. Paraziti využívají ke svému životu tělo člověka, škodí mu. Stejně jako parazité škodí lidskému tělu i choroboplodné bakterie a viry, které většinou žijí s parazity v symbióze. Kniha MUDr. Jelisjevové začíná motem: 

“V našem organismu probíhá zákeřná bitva bez pravidel, ne na život, ale na smrt. Vrazi nejsou jen nemilosrdní, jsou i chytří. Skvěle se přizpůsobili k boji, nevedou otevřenou válku. Tiše a postupně podkopávají imunitní systém svého hostitele, aby ho ovládli.“

Co je parazit a jak s ním bojovat

Parazit je organismus žijící na úkor svého hostitele, získává z něho potřebné živiny a tím ho poškozuje. Osidlování lidského organismu parazity v sobě skrývá mnohá nebezpečí, která se mohou projevit až za několik let. Je mylné domnívat se, že parazité jsou problémem rozvojových zemí. Máme je všichni - do těla se dostávají nejčastěji běžnou stravou a vodou. Nejběžnějšími parazity jsou roup, škrkavka a tasemnice. Nejnebezpečnější formou infekce u člověka je, když střevní paraziti a jimi způsobená infekce zůstanou bez příznaků, a tak vznikne onemocnění vyvolané nedostatkem živin. Střevní paraziti se živí živinami z lidského organismu. Až když se kvůli nemoci způsobené střevními parazity vyskytnou další příznaky onemocnění, je možné zjistit infekci a může být včas zahájena vhodná léčba, aby se z těla odstranili střevní paraziti a jejich vajíčka. 

Aby si člověk udržel dobrý zdravotní stav, je třeba posílit imunitu, odstranit nečistoty a toxiny z organismu, dále odstranit parazity. Cizopasníci se v organismu usazují, rozmnožují, vyvolávají různé nemoci a napadají opotřebené orgány. Uvedené speciální směsi jsme vyvinuli právě na pomoc organismu při zbavování se škodlivin, cizopasníků a tím se posílí imunita a celkové ozdravění organismu. Na zlepšení udržení dobrého stavu i imunitního systému můžeme využít hned několik bylin či gemmoterapeutik. Na prvním místě je eleuterokok, dále maralí kořen, echinacea, schizandra, rakytník, z gemmoterapeutik černý rybíz, lesní bez hroznatý, ořešák královský, kozinecbazalka posvátná a další. Proti virovým zátěžím je dobré využít též tinkturu ze semen grepu, vrbu, eleuterokok.

Špičkou na různé choroboplodné bakterie je obyčejná bylina – lichořeřišnice, tinktura z ní likviduje streptokoky, stafylokoky a další druhy bakterií. Směs česneků očišťuje tělo od zlatého stafylokoka. Takovou jedničkou v gemmo tinkturách je tinktura a gemmo z topolu. Jednak pomáhá tělu bojovat s boreliemi, ale ukazuje se, že je účinná na další spoustu živočišných zátěží.

Nepříjemné chlamydie

Jelikož v poslední době se čím dál tím víc hovoří o zdravotních problémech způsobených chlamydiemi, ať už na dýchacích cestách nebo močových, byla vytvořena bylinná směs Chlamysan, která se ukazuje účinná. Je složena z těchto částí: Lapačo povzbuzuje fyziologickou odolnost, podporuje obranné reakce, posiluje imunitu. Často se používá k vyčištění těla od škodlivých baktérií a virů. Má antioxidační účinky, pomáhá zneškodňovat mj. toxické zplodiny vylučované mikroorganismy. Topol pomáhá při pročišťování těla, má antibakteriální, antiseptické a antifungální účinky, působí proti výskytu baktérií ve vylučovacím traktu. Pukléřka pomáhá udržovat plně funkční imunitní systém, má antimikrobiální účinky, pomáhá udržovat zejména zdravý respirační a kožní systém, zklidňuje podrážděné slizniční membrány. Ořešák pomáhá omezovat výskyt škodlivých baktérií, spolu s jetelem se tradičně používá v různých antibakteriálních kúrách.

Chlamydie jsou nepohyblivé bakterie, které parazitují uvnitř buněk. Někdy žijí ve svých hostitelích, aniž by způsobily potíže. Chlamydiové infekce jsou zákeřným a dlouhotrvajícím (ne-li celoživotním) onemocněním, které se většinou velmi špatně rozpoznává. Tváří se totiž jako mnohá jiná, méně závažná onemocnění. Nejčastější a nejnebezpečnější je chlamydie pneumoniae, která napadá dýchací cesty. Nebezpečná je proto, že se těžko rozpoznává. Každý člověk se s ní v životě setká a u většiny zůstává v tzv. latentní formě. Dalo by se to laicky vyjádřit tak, že spí na nízkých hodnotách a čeká, na vhodný spouštěč, kterým většinou bývá snížení imunity člověka. Poté se opět probouzí k životu, množí se a působí napadenému jedinci značné zdravotní problémy. Záleží tedy na individuálním stavu imunitního systému. Není-li léčba včasná, radikální nebo správná, mohou se příznaky zhoršovat až po kruté bolesti a celkovou vyčerpanost. Je to způsobeno tím, že chlamydie napadají buňky zevnitř, a to velmi často i imunitní buňky (markofágy). Člověk je oslabený a nemá prakticky žádnou šanci odolávat šíření infekce. Infekce postupně ničí všechny vnitřní orgány, svaly a jiné části těla.

Imunita je základ

Také parazitální zátěže ve spojitosti s oslabenou imunitou nám mohou organismus oslabit. Jednak byla sestavena z několika bylin směs Helmifit. Je složen z těchto částí: Česnek přispívá k udržování mikrobiální rovnováhy ve střevě, posiluje obranu proti škodlivým střevním mikroorganismům (baktérie, plísně, kvasinky aj.). V tradiční medicíně je prostředkem k potlačení výskytu červů ve střevním traktu. Pelyněk podporuje normální funkci trávicího traktu, pomáhá pročišťovat a detoxikovat organismus. Je jednou z nejúčinnějších a nejdéle používaných rostlin ke zbavení střev od parazitických červů. Hořec posiluje obranyschopnost, potlačuje výskyt červů v trávicím systému, spolu s ořešákem je po staletí používán ve střevních směsích proti parazitickým červům.

Spoustu různých zdravotních problémů, které jsou i pro klasickou medicínu neléčitelné, nám způsobují plasmodia, které jsou příčinou různých druhů malárií. Na tento problém se dá použít účinná směs Plasmofit. Plasmofit je určen k posílení odolnosti vůči mikroorganismům, zejména proti plasmodiím. Je složen z těchto částí: Pelyněk je tradičně používán k posílení antimikrobní ochrany, patří v tomto ohledu k rostlinám s nejsilnějšími účinky. Lapačo povzbuzuje fyziologickou odolnost, podporuje obranné reakce, posiluje imunitu, je vhodné k vyčištění těla od škodlivých bakterií a virů. Jako účinný antioxidant pomáhá v těle likvidovat toxické zplodiny vylučované mikroby, chrání tělo před oxidačním stresem. Vrba podporuje purifikaci těla, posiluje odolnost a rezistenci vůči mikroorganismům včetně plasmodií. Vilkakora je výrazným stimulátorem imunitního systému, posiluje odolnost a obranyschopnost. Pomáhá odstraňovat škodlivé látky z těla, je velmi vhodným prostředkem k celkové detoxikaci.

Plasmodium je rod prvoků z kmene výtrusovci (Apicomplexa) a třídy krvinkovky (Haematozoea), jehož někteří zástupci jsou známí především jako původci malárie. Má složitý životní cyklus: mezihostitelem jsou různí plazi, ptáci či savci (včetně člověka), definitivním hostitelem jsou komáři rodů Aedes, Anopheles, a Culex. Přenáší ho moskyti a komáři a také muchničky. Způsobuje velmi rozšířenou nemoc - malárii. Nebezpečí spočívá v prvotních příznacích, které si můžeme mylně vyložit jako klasickou chřipku. Mezi příznaky totiž patří bolesti kloubů, zad, teplota, celková únava, bolesti hlavy, deprese, pozná se také podle příznaků, jako studené končetiny, stálé pocení, náhodné ztráty vědomí atd. Dále jsou to dva další prostředky jednak Naděje – směs pelyňku a hřebíčku a americký ořešák. O těchto třech složkách hovoří MUDr. Clarková i Jelisjevová jako o velice účinných prostředcích v boji s parazity. Je vidět, že bylinná léčba může citlivě zasáhnout i na tyto příčiny zdravotních problémů.

Související produkty

Naděje

Naděje

Ledviny, překyselení žaludku, krevní oběh a dýchací systém. 

125 Kč
Plasmofit

Plasmofit

Očista organismu, obrana proti mikroorganismům.

175 Kč