Mohou nám při hubnutí pomáhat i bylinky?Problém obezity se vyskytoval i v minulých generacích, ale v dnešní době začíná být nadváha velkým problémem, nad kterým se zamýšlí i lékaři a hledají cesty ke zlepšení problému.

Obecně jde o problém, který zesílil tak trochu s příchodem moderních technologií a vymožeností, které lidem v mnoha ohledech usnadňují práci a šetří čas, ale zároveň nás vybízejí k pohodlnému způsobu života. Tak také současná mladší generace, která má odlišný život oproti nám starším v lecčem pohodlnější, bojuje více s problémem otylosti, ke které se zároveň váže mnoho zdravotních problémů. Které jsou ty hlavní problémy, které se k obezitě váží? Trpí pohybový aparát, páteř, klouby, oběhový systém, trávicí ústrojí a z těchto problémů plynou další.

Další důvody pro zhubnutí jsou např. estetické, zvláště u žen. Velká část naší generace je často postavena před problém – zhubnout, ať už ze zdravotních nebo estetických důvodů. Mnoho z nás zjišťuje, že problém nejde řešit, i když změní jídelníček, začnou se víc hýbat a váha nejde stejně dolů. Důvodu je hned několik. Na prvním místě stojí hormonální rovnováha. Hormony jsou takovým hybatelem skoro všech procesů v těle a nefungují-li vyváženě, nefunguje pak dobře ani naše tělo. Naši hormonální rovnováhu často rozkolísají různé léky, nevhodná strava s příliš velkým obsahem chemie.

Problémem jsou také často líný metabolismus a líná střeva, jejichž činnost není optimální. Důvodem je málo vlákniny a chybějící střevní mikroflóra. Také to může být nedostatek určitých živin, které pak zpomalují metabolismus. Hubnutí nemusí být velkým problémem, chce to najít správný způsob, nastartovat vůli a obklopit se vším, co organismu prospívá. Celý život jsem zasvětila poznávání činnosti organismu, studiu a výrobě prostředků z bylin, které dokáží pomoci udržovat zdraví a umí nastartovat a podporovat orgány, které mají oslabenou funkci. Bylinky se dají na boj s nadváhou využít docela dobře – pomáhají vyčistit tělo a nastolit tak hormonální rovnováhu, dovedou vyčistit střeva a doplnit střevní mikroflóru a pomocí bylinek umíme dodat tělu i různé chybějící živiny.

Využijeme jednak byliny podporující hormonální činnost, podporující pročištění organismu od balastu a usazenin, podpoříme jejich činnost z tohoto důvodu, že dodávají organismu potřebné živiny. Které nejznámější byliny můžeme k redukci využít? Kukuřičné čnělky – tinktura, tužebník, třezalka, vřes, ananas, vinnou révu, kontryhel, ostropestřec, ženšen, kopřivu, rozmarýn, pampeliška.

Jakým způsobem nám mohou jednotlivé bylinky pomoci při redukci hmotnosti

Tužebník jilmový

Je to rostlina s potopudnými účinky, kdy nám může pomoci při odstranění otoků. Pomáhá také při problémech se střevy a také pomáhá organismu při řešení obezity.

Třezalka tečkovaná

Tinktura z ní pomáhá se zánětlivými procesy v organismu, podporuje látkovou výměnu, zklidňuje organismus, pomáhá s problémy cévního aparátu a také v boji proti otylosti.

Vřes obecný

Je to prvotřídní desinfekční prostředek s močopudným účinkem. Pro dobrý efekt odvodňovací se používá při otocích. Má též příznivý účinek na trávicí ústrojí.

Vinná réva

Prostředky z vinné révy působí žlučopudně, močopudně, urychlují látkovou výměnu, příznivě ovlivňují tvorbu červených a bílých krvinek, podporují trávení, nervovou soustavu a zvyšují srdeční činnost.

Ženšen – všehoj lékařský

Patří mezi nejlepší adaptogeny a harmonizéry. Prostředky z něj zlepšují látkovou výměnu, snižují hladinu krevního cukru, stimulují výkonnost centrální nervové soustavy a žláz s vnitřní sekrecí. Jsou to posilující prostředky při celkově nepříznivém zdravotním stavu.

Kukuřice setá

Tinktura z čnělek kukuřice je silně močopudná, působí proti obezitě. Působí též žlučopudně a snižuje hladinu krevního cukru. Jelikož vyplavuje soli z těla, je vhodná při řešení problému dny a revmatu.

Kontryhel žlutozelený

Prostředky z něj příznivě působí na ženský organismus. Dále působí příznivě na zažívací ústrojí a zklidňuje psychiku. Ulevuje při problémech se zadržováním vody, zlepšuje metabolické pochody v organismu a čistí tělo.

Kopřiva dvoudomá

Prostředky z kopřivy mají mimořádné působení na lidský organismus. Chlorofyl působí tonizačně a povzbudivě na metabolismus a všechny fyziologické funkce. Dále působí jako kardiotonikum a antidiabetiukum. Zvyšuje aktivitu enzymatické činnosti a zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů. Také prostředky z květů kopřivy mají příznivý vliv na plodnost. Zpracované kořeny kopřivy mají příznivý vliv na čištění krve a vypadávání vlasů.

Ostropestřec mariánský

Prostředky z něj mají velký význam při očistě organismu. Působí též na funkci jater, podporuje činnost žlučníku a pomáhá v boji s únavou a malátností. Má vliv na snižování hladiny cholesterolu v krvi a napomáhá rychlejšímu spalování tuků. Podporuje vyplavování odpadních látek z těla, zlepšuje chod metabolismu.

Pampeliška lékařská

Prostředky z ní zhotovené podporují trávení a hlavně látkovou výměnu. Podporují funkci žlučníku a jater. Jako mírné tonikum povzbuzuje celý organismus. Byl dokázán vliv na vstřebávání otoků nejrůznějšího původu. Prostředky z pampelišky pomáhají snižovat hmotnost organismu.

Rozmarýna lékařská

Obsahuje mnoho antioxidačních látek, které vyplavují z těla volné radikály a má protizánětlivé působení. Zároveň je bohatým zdrojem lipázy – enzymu zodpovědného za rozklad tukových molekul. Rozmarýna je tvořena vlákninou, která zabraňuje vstřebávání tuků a prodlužuje pocit sytosti po jídle. Snižuje hladinu cukru v krvi a chrání organismus před metabolickými poruchami.

Ananas

Zralé plodenství obsahuje též proteolytický enzym bromelin, který se využívá při léčbě nejrůznějších poruch trávení a jako prostředek zlepšující absorpci živin z potravy. Široké uplatnění též nachází při léčbě pooperačních otoků, abscesů a hematomů. Spojením účinků ananasu, vinné révy a mořských řas vznikl prostředek zvaný Brodecký redukční ortislim, který je hodně využívaný při řešení otylosti.

Bylinky za vás nezhubnou, ale mohou pomoci. Kombinací různých těchto prostředků vzhledem k dalším zdravotním problémům organismu si sami můžeme sestavit a vybrat účinnou sestavu.

Související produkty