Bylinky využívané v Číně a Vietnamu

Maralí kořen – adaptogen, zvyšuje odolnost proti stresu, což je v dnešní době přínosné. Snižuje hladinu cukru a cholesterolu, působí proti vzniku depresí a je vynikajícím afrodiziakem.

Kustovnice čínská – příběhů o život prodlužujících účincích kustovnice koluje po Číně celá řada. Je to významný adaptogen, zlepšuje srdeční činnost a řadu životně důležitých funkcí. Posiluje též plíce, játra, podporuje krvetvorbu, odstraňuje bolesti pohybového aparátu, stimuluje nervový systém a celkově tonizuje a posiluje organismus.

Rakytník řešetlákový – Jiří Janča o něm řekl, že je to vitaminová bomba. Rakytník měl a má nezastupitelné místo v tibetské a indické medicíně, ve starověkém Řecku i Římě a v posledních letech se významně používá i u nás. Můžeme jej využít k posílení oslabeného organismu, při revmatismu, při ekzémech i chřipce. Má též baktericidní účinky. Vhodný je také při řešení problémů se zrakem.

Gemmoterapeutikum z černého rybízu má vynikající účinky na vytvoření kortizonového efektu (při snížené funkci nadledvinek) posílením imunity. Je vhodný ke zlepšení hypertrofie prostaty, spolu s maliníkem působí proti cystám na vaječnících. Účinkuje proti otokům. Je vynikající antialergikum: pomáhá řešit sennou rýmu i ekzémy. Ukazuje se, že právě v záležitostech alergických, revmatických a plicních má mimořádný potenciál.

Problémy dýchacích cest

Šišák bajkalský – vykazuje vynikající výsledky. Má příznivý vliv při léčbě kašle, infekcí horních cest dýchacích, astmatu, zánětů, řeší chronickou hepatitidu, působí protivirově, antibakteriálně, protiplísňově, pomáhá při zklidnění činnosti srdce, posiluje cévy, uvolňuje hleny, zlepšuje spánek.

Gemmoterapeutikum z lísky – působí jako antisklerotikum na játra, doléčuje po virové žloutence. Obnovuje činnost plic, zlepšuje stav při rozedmě plic. Je vhodné též při neurovegetativní dystrofii psychické labilitě.

Nervové problémy

Gemmoterapeutikum z bělotrnu kulatohlavého – napomáhá regeneraci nervových vláken. Má příznivé účinky při atrofiích nervů, zánětech, neuralgiích, při poruchách vedení vzruchu nervem. Pomáhá při řešení obrn.

Kozinec blanitý – odedávna se používá při řešení řady zdravotních problémů. Je účinný při úpadku psychických sil, zlepšuje imunitu, obranyschopnost, látkovou výměnu. Je to antioxidant, imunostimulátor. Posiluje imunitu a kostní dřeň.

Gemmoterapeutikum z pupenů lípy obecné – hojně se využívá ke zlepšení řady nervových problémů. Pomáhá při stavech úzkosti, napětí, při řešení neuralgií. Tlumí pocity svědění, je to hlavní bylinný prostředek ke zklidnění organismu.

Gemmoterapeutikum z vrby bílé – výborný prostředek při chřipce a jiných virózách, významné je i příznivé působení na nervový systém. Snižuje dráždivost nervové soustavy, působí na zlepšení zánětu trojklaného nervu, ischiasu a k tlumení bolestí. Je vhodné při revmatismu, nejlépe v kombinaci s olší.

Rozchodnice růžová – zvaná též rodiola nebo zlatý kořen. Vhodný prostředek k obnovení fyzických i duševních sil: při únavě, psychických traumatech, po infekcích. Zlepšuje paměť a spánek, působí proti depresím.

Související produkty