Lidstvo je po celou svou historii provázeno touhou po trvalém zdraví jako základní životní hodnotě. Jsou různé názory jak si dobrý zdravotní stav uchovat a v každém případě je důležitá pro jeho udržení detoxikace – očista organismu. Ideální doba pro očistu od nahromaděných toxinů a zplodin po zimním období je jaro. Existuje také známý fyziologický fakt, že žádné bakterie viry nemohou proniknout do čistého zdravého organismu a pokud už vniknou, tak jsou v něm rychle potlačeny. Jednou z nejúčinnějších metod je půst, který naši předkové pravidelně využívali. Současný člověk v dnešní uspěchané době jej málo využívá, ale může ke své očistě využít léčivých schopností bylin, které mají nejen čistící působení na jednotlivé orgány a ústrojí, ale také regenerační schopnost pomoci organismu.

Při využití bylin na očistu se zaměříme na jednotlivé orgány a ústrojí – trávicí, hlavně játra, žlučník, močové cesty, ústrojí krevního oběhu, pročištění cév, očistit organismus od virů a bakterií. Samozřejmě se zaměříme hlavně na naše orgány, kde máme zdravotní problém.

Ostropestřec mariánský

Je odedávna využívaný prostředek ke zlepšení činnosti jater, žlučníku a tím celé látkové výměny. Největší sílu má v podobě gemmoterapeutika vyrobeného z klíčků, kdy působí ochraně na jaterní parenchym, ale může pomoci i při plicních potížích nebo žloutence.

Rozmarýna lékařská

Její příznivé působení na lidský organismus je na různorodé zdravotní problémy. Gemmoterapeutikum z rozmarýny je vyrobeno z mladých konců větviček a lístků. Hlavní působení je na problémy jaterní a střevní. Příznivé účinky má na respirační choroby. Do jejího indikačního okruhu patří pomoc při depresivních stavech, psychické únavě a sexuální slabosti.

Kopřiva dvoudomá

Prostředky z kopřivy mají mimořádné a široké spektrum působnosti na lidský organismus. Zvláště gemmoterapeutikum z kopřivy, které vzniká spojením mlaďounkých částí kopřivy spolu s květy. Působí povzbudivě na metabolismus, je to také prostředek zlepšující činnost srdce a slinivky. Podporuje tvorbu žluče, povzbuzuje aktivitu enzymatické činnosti. Je vhodná jako geriatrikum a prostředek proti vypadávání vlasů.

Penízovka sametonohá

Zpracováním houbičky penízovka získáme prostředek zlepšující diabetes, také ischemickou chorobu srdeční. Čistí pokožku a působí protiplísňově. Je to osvědčený prostředek v boji s ekzémy.

Bříza bělokorá

Patří mezi důležité a účinné drenážní prostředky jako gemmoterapeutikum. Má také další účinné působení na jednotlivé orgány. Stimuluje jaterní funkce, má dobré výsledky jako respirační prostředek. Posiluje slinivku břišní a pomáhá řešit kostní záněty. Gemmoterapeutikum je vyrobeno z pupenů břízy.

Borůvka černá

Gemmoterapeutikum z borůvky je vyrobeno z mlaďounkých konečků rostlin. Působí desinfekčně, zlepšuje vidění přímým ovlivněním sítnice a zrakového nervu. Zlepšuje využití přirozeného inzulínu v organismu, a tím pomáhá při cukrovce.

Buk lesní

Gemmoterapeutikum z pupenů buku je jeden z nejlepších drenážních prostředků vhodných před započetím léčby. Je vhodný při nedostatečné činnosti ledvin, otocích kloubů, zánětech kloubů, močovém písku a proti novotvorbě různých výrůstků.

Vřes obecný

Gemmoterapeutikum z mlaďounkých konečků rostliny je vhodným prostředkem k řešení nemoci ledvin, hlavně doporučovaným na otoky. Celkově posiluje organismus vždy, když nastává slabost a únava různého původu. Snižuje též hladinu kyseliny močové a je vhodný při léčbě dny. Jsou důkazy, že posiluje organismus při boji s nádorovými onemocněními.

Kotvičník zemní

Novodobým prostředkem k regeneraci, často i k omlazení patří gemmoterapeutikum z mladých konečků a semen kotvičníku. Prostředky z kotvičníku tonizují a vyživují organismus, čistí krev, zlepšují vidění a posilují kosti a šlachy. Rostlina má široké léčebné použití a ovlivňuje řadu životních funkcí. Příznivě působí na močové cesty a ledviny, snižuje riziko vzniku močových kamenů. Má výrazný vliv na kardiovaskulární systém, rozšiřuje cévy a zabraňuje vznik aterosklerózy, ischemické choroby srdeční. Jeho důležité působení je také při harmonizaci a podpoře gynekologických orgánů a podpoře a zlepšení potence.

Kaštan pravý

Gemmoterapeutikum z kaštanu zlepšuje žilní a také lymfatickou cirkulaci a používá se při zlepšení lymfatických otoků a též pročišťuje lymfatický systém. Pomáhá též při regeneraci jater.

Česnek medvědí a setý

Mimořádnou vlastností česneku je jeho protiplísňové působení, dále antibakteriální. Z 560 kmenů zlatého stafylokoka jich 500 ničí. Likviduje též plíseň Candida albicans. Má i další pozitivní působení na lidský organismus – rozšiřuje cévy, snižuje tlak, ozdravuje střevní flóru. Působí antiskleroticky. Tlumí křečovité břišní bolesti, nadýmání a osvědčuje se při léčbě plicních i průduškových zánětů.

Lichořeřišnice větší

Gemmoterapeutikum z konců větviček je účinným prostředkem močových infekcí. Tinktura působí antibioticky se širokým spektrem účinků na streptokoky, stafylokoky, E-Coli, salmonely a další bakterie. Byly zaznamenány také účinky v oblasti dýchacích cest.

Související produkty