Routa vonná - Ruta graveolens

SZ51

Skladem - odesíláme do 24 hodin


30,00 Kč

24.79 bez DPH

Počet

Sazenice zasíláme od počtu 10 kusů různých druhů.

Použití rostliny

Modravě zelený, nepříjemně páchnoucí, žláznatě tečkovaný, 20 až 60 cm vysoký polokeř. Lodyha přímá, větvená, lysá, v dolní části dřevnatějící. Listy střídavé, peřenosečné, slabě dužnaté, proti světlu světle tečkované, úkrojky jednoduché až 3sečné, dolní listy řapíkaté, horní krátce řapíkaté až přisedlé. Květy v koncových vidlanech, vrcholové květy 5četné, ostatní 4četné, žluté, korunní lístky lžícovitě vyklenuté. Kvete v VI až VIII. měsíci.

 

Příznivě ovlivňuje činnost žlučníku, tlumí bolesti při žlučníkových kamenech, působí protikřečově (např. při ledvinových kolikách), močopudně, zvyšuje přívod krve do trávicího ústrojů ( = zlepšuje trávení) a hladkého svalstva vůbec, zlepšuje prokrvení ledvin, mírně snižuje krevní tlak (zejména je-li vysoký tlak způsoben poruchami funkce ledvin), působí antiskeroticky, zpevňuje cévy (takže ji lze použít zejména při lámavosti cév nebo např. při krvácení do oční sítnice), zvyšuje tonus dělohy, při neurotických bolestech hlavy spojených se závratěmi působí sedativně, zevně ve formě obkladů nebo koupelí přispívá k hojení hnisajících ran, dříve byla užívána i proti střevním parazitům (hlístům).

Více informací

Zůstaňme v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebooku nebo Instagramu. Neuteče vám tak žádná zajímavá informace o bylinkách, fotka z naší zahrady nebo výroby. Pravidelně pořádáme kvízy a soutěže o naše bylinné produkty.

Centrum Naděje otevřeno!

V Brodku u Konice jsme vybudovali zdravotní a relaxační centrum. Cílem našeho centra je pomáhat lidem s jejich problémy alternativní medicínou, kterou spojují přírodní přípravky, neinvazivní terapie a bioifnormační medicína.

Centrum Naděje

Co říkají naši zákazníci (0)