Agastache anýzová - Agastache foeniculum

SZ64

Skladem - odesíláme do 24 hodin


30,00 Kč

24.79 bez DPH

Počet

Sazenice zasíláme od počtu 10 kusů různých druhů.

Použití rostliny

Bylinka původem ze severní Ameriky zaujme opojnou vůní anýzu a fenyklu, i když s anýzem nemá nic společného. Agastache je silně medonosná bylinka. Ve své americké domovině se tato bylinka používá zejména do léčivých čajů. Látky obsažené v ní snižují horečku, podporují chuť k jídlu. Sbíráme lahodné květy i lístky s mátovoanýzovou chutí. Listy se přidávají k ochucení sladkých pokrmů, rýží, nákypů, omáček, ryb, zeleniny či sirupů. Pevné stonky je možné použít na špíz. Kvetoucí stonky jsou půvabné v každém záhoně. Agastache je trvalkou v našich podmínkách přezimuje i -25°C.  Vyžaduje slunečné stanoviště. Na zimu nadzemní část odumírá a na jaře krásně vyraší, podobně jako jiné trvalky. V likérnictví se využívá do nejrůznějších destilátů, které pomáhají při trávení. Velkou pozornost přitahují fialovomodré květy k motýlům a včelám. Bylinka je silně medonosná. V Americe dokonce ji vysazují na velké plochy pro typický med s anýzovou příchutí. 

Více informací

Zůstaňme v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebooku nebo Instagramu. Neuteče vám tak žádná zajímavá informace o bylinkách, fotka z naší zahrady nebo výroby. Pravidelně pořádáme kvízy a soutěže o naše bylinné produkty.

Centrum Naděje otevřeno!

V Brodku u Konice jsme vybudovali zdravotní a relaxační centrum. Cílem našeho centra je pomáhat lidem s jejich problémy alternativní medicínou, kterou spojují přírodní přípravky, neinvazivní terapie a bioifnormační medicína.

Centrum Naděje

Co říkají naši zákazníci (0)