K čemu přípravek přispívá
Aluven je zcela originální přípravek určený zejména pro usnadnění uvolňování těžkých kovů z těla a pro podporu jaterní funkce. Česnek medvědí pomáhá uvolňovat těžké kovy z těla, podporuje oběhový systém a střevní funkci. Přeslička chrání játra před působením toxických látek, zvyšuje pevnost a pružnost cév, podporuje přívod okysličené krve k srdci. Kurkumovník pomáhá udržovat účinnost imunitního systému, zvyšuje odolnost vůči alergiím, působí jako účinný antioxidant. Brání akumulaci tuků v játrech a usnadňuje jejich uvolňování z jaterní tkáně.
Užívání tinktury
Po protřepání užívat 30 kapek 3x za den.
Složení tinktury
Česnek medvědí
Česnek medvědí je vytrvalá bylina s širokým rozšířením jak v Evropě, tak v Asii, lze jej nalézt v přírodních porostech od Středomoří až po Skandinávii. Běžně se vyskytuje také v Malé Asii, na Kavkaze a na Sibiři. V péči o zdraví se používá po dlouhá staletí. Jeho druhové jméno „medvědí“ je podle jedné hypotézy odvozeno z lidových pohádek, podle nichž medvědi po probuzení ze zimního spánku konzumují právě tuto rostlinu, aby odstranili toxiny z těla a nabrali sílu. Další etymologická hypotéza odkazuje na název souhvězdí „Ursa major“ na severní polokouli, snad proto, že tento druh česneku, jehož latinské jméno Allium ursinum, byl pro starověké Řeky rozšířen v nejseverněji položených oblastech.
Typickými bioaktivními látkami cibulek a listů česneku jsou organické sloučeniny síry alliin, propenylalliin, které se po požití v těle mění na česnekové oleje – např. allicin. Kromě nich se v česneku vyskytují glutamylpeptidy, steroidní saponiny, lektiny, polysacharidy a ze stopových prvků nejvíce selen. Tyto obsahové látky jsou prakticky stejné jako v česneku setém, ale vyskytují se v odlišných vzájemných poměrech, což podmiňuje zčásti odlišné působení obou druhů česneku. Česnek medvědí vykazuje velmi cenný účinek pro pročištění těla - pomáhá z něj uvolňovat těžké kovy. Příznivě působí na i metabolismus cholesterolu, podporuje oběhový systém a střevní funkci.
Přeslička rolní
Je běžně se vyskytující bylinou vlhčích polí, bažin a ploch v blízkosti vodních toků zejména na Severní polokouli, na Jižní polokouli byla zavlečena. Daří se jí všude tam, kde může zakořenit ve vodě nebo v jílovité půdě. Přeslička se vyvinula z pravěkých vzrostlých kapradin rostoucích před 270 miliony let během období karbonu a patří k nejstarším rostlinám na Zemi. Dorůstá do výšky 50 cm, pro použití v podpůrné péči se sbírá v letním období ve fázi zelené natě. Její latinský název Equisetum vychází z jejího štětinatého vzhledu, latinské slovo equus označuje koně a seta je název pro štětinu.
Využití přesličky sahá až do starověké římské a řecké doby. Přeslička je cenná svým obsahem minerálů, nejvíce je zastoupen křemík, dále draslík, hliník a mangan. Z bioaktivních látek lze jmenovat předně saponiny, fytosteroly, fenolové kyseliny, alkaloidy a třísloviny. Přítomno je také patnáct druhů bioflavonoidů. Přeslička chrání játra před působením toxických látek a podporuje jejich funkci. Příznivě působí na kardiovaskulární systém - zvyšuje pevnost a pružnost krevních cév a podporuje přívod okysličené krve k srdci. Díky relativně vysokému obsahu křemíku pomáhá udržovat normální stav pokožky, vlasů, nehtů, kostí a kloubů. Povzbuzuje činnost močové soustavy, přispívá k osvěžení těla a k odolnosti organismu.
Kurkumovník dlouhý (kurkuma)
Tato trvalka se hojně používá pro svůj bohatě rozvětvený oddenek. Pěstuje se převážně v Indii, kde se pro své blahodárné účinky na organismus se používá již déle než 4500 let, ale také v Číně, v Indonézii, Brazílii, Peru, v četných částech Afriky a Austrálie. V 5. století před naším letopočtem se kurkuma stala důležitou součástí ajurvédské medicíny. Hinduistické náboženství považuje kurkumu za posvátnou. Podle dosud udržované tradice svatebního dne je ženichovi nevěstou kolem krku uvázána šňůra obarvená žlutou pastou z kurkumy, jedná se o jakousi obdobu snubních prstenů v západní civilizaci.
Oddenek kurkumy obsahuje hlavně tzv. kurkuminoidy se složkami turmerin, kurkumin, zingiberin a éterický olej s hlavní složkou turmeronem. Poměrně hojně jsou zastoupeny bílkoviny, sacharidy a vláknina, z minerálů vápník, fosfor a železo, z vitaminů karoten (provitamín), thiamin a niacin. Kurkuma pomáhá udržovat účinnost imunitního systému, působí jako jeden z nejúčinnějších antioxidantů. Brání akumulaci tuků v játrech a usnadňuje jejich uvolňování z jaterní tkáně, chrání játra před působením toxických látek, stimuluje sekreci žluče, žaludečních šťáv a trávicích enzymů. Pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu i při jeho zvýšeném příjmu z potravy. Působí proti degenerativním procesům, pomáhá udržovat tělo v dobré fyzické i psychické kondici, podporuje snižování tělesné hmotnosti.