ObezitaObezita je v současné době jednou z nejzávažnějších a současně také nejrozšířenějších civilizačních chorob, která každý rok zahubí miliony lidí. Více než polovina Čechů trpí nadváhou, což sebou přináší nejen problémy s kardiovaskulárním aparátem, ale také s pohybovým ústrojím, jelikož klouby obézního člověka musejí snášet mnohem větší zátěž a více se opotřebovávají. Nejedná se jen o problém České republiky – epidemie obezity je závažný celosvětový problém, jehož dopad na zdraví a životy lidí se bude pravděpodobně dále zvyšovat.

Jak určitě nezhubnete

Hubnutí je jednou z nejvyhledávanějších frází na internetu – web je doslova zaplaven nejrůznějšími návody a zaručenými dietami, které slibují snížit vaši nadváhu o desítky kilo v rámci pouhých měsíců. Kdyby však tyto  často velmi drastické diety fungovaly, potkávali byste na ulici samé štíhlé lidi. To se však rozhodně neděje. Tyto diety totiž většinou vedou pouze k takzvanému jojo efektu. Na začátku totiž sice člověk nadváhu na krátkou dobu ztratí, ale tato fáze hubnutí je záhy vystřídána opětovným tloustnutím, kdy člověk většinou přibere více, než předtím zhubnul.Podobné působení mají také různé zázračné pilulky na hubnutí.

Pokud však chcete opravdu zhubnout, ozdravit a regenerovat váš organismus, musíte pochopit, že tyto prostředky váš problém nikdy nevyřeší, protože vaše hmotnost závisí na vašem životním stylu a stravovacích návycích. Pamatujte, že společnostem které prodávají tyto prostředky na hubnutí je zcela jedno, zda zhubnete či ne, protože jim jde pouze o vaše peníze.

Existuje šance pro obézní lidi získat opět zdravou váhu?

Jediným způsobem, jak skutečně zhubnout, je úprava životosprávy. Pokud budete jíst kvalitní, zdravou stravu ve správně velkých porcích a začnete se více hýbat, nebo dokonce pravidelně  sportovat, hubnutí přijde samo. I pravidelná půlhodina cvičení denně je lepší než nic a dokáže zázraky. Velmi užitečné je ovšem také podpora činnosti metabolismu. Rychlejší metabolismus a lepší funkce jater, ledvin a střev vám umožní rychleji spalovat tuky a hubnout mnohem efektivněji.

Obezita - bylinná pomocObezita a bylinky – příroda nabízí řešení

V tomto ohledu nám pomocnou ruku podává samotná příroda v podobě různých bylin, které obsahují účinné látky napomáhající stimulovat činnost vnitřních orgánů zodpovědných za štěpení cukrů a tuků, a přispívajících tak ke zdravému trávení a vyprazdňování. Zvýšená aktivita metabolismu umožní efektivnější přeměnu potravy přímo v energii, takže se nebude ukládat ve formě tuků. Velmi užitečná je v tomto směru například naše bylinná kúra pro podporu snižování nadváhy (K27) a následně pokračovací kúra (k27A). Obě kůry jsou zcela přírodní, vyrobené z bylin, které vyrostly v čisté přírodě. Pomohou vám stimulovat funkci jater, ledvin a střev, takže tyto orgány poté pracují efektivněji a mnohem lépe štěpí cukry a tuky. Dokážou také celkově posílit váš organismus, zvýšit Vaši imunitu a chránit vaše cévy před usazováním aterosklerotických plátů, které jsou nejčastějšími původci kardiovaskulárních onemocnění.

Můžete zhubnout jen pomocí bylinných přípravků?

Takhle to bohužel nefunguje. Bylinné přípravky vám samy o sobě zhubnutí nezajistí.  Žádná zázračná pilulka, která by se postarala o bezpracné zhubnutí, totiž dosud nebyla vynalezena a pravděpodobně ani nikdy nebude. Tajemství účinného hubnutí je v kombinaci zdravého, vyváženého jídelníčku, pohybových aktivit umožňujících řádné spalování kalorií a optimalizace funkce trávicího systému, se kterým vám správně zvolené bylinné přípravky dokážou výrazně pomoci. Kombinací těchto tří faktorů nastartujete ve vašem organismu změny, které povedou k vaší vysněné postavě. Budete se možná až divit, jak jednoduché to je.

Doplněk z bylin ke snižování tělesné hmotnosti a pro harmonizaci organismu

Kúra pro podporu snižování nadváhy. Stimuluje funkci jater, ledvin a střev, přispívá ke štěpení cukrů a tuků, ke zdravému trávení a vyprazdňování. Posiluje organismus, chrání srdce a cévy.

438 Kč | Koupit bylinnou kúru 


Pokračovací doplněk z bylin ke snižování tělesné hmotnosti a pro harmonizaci organismu

Pokračovací kúra pro podporu snižování nadváhy a udržování normální tělesné hmotnosti. Příznivě působí na metabolismus cukrů a tuků, pomáhá udržovat svalovou hmotu. Podporuje trávení, střevní aktivitu a činnost močového traktu.

687 Kč | Koupit bylinnou kúru 

Byliny podporující hubnutí

Jalovec – keř oblíbený již dávnými generacemi. Jeho příznivé účinky znali již starověcí lékaři Galén nebo Hippokrates. Účinné látky jsou v plodech -  jalovčinkách, ale ještě více v dnes nejvíce používané pupenové tinktuře, která má pozitivní účinky na vnitřní orgány. Jalovec navíc posiluje přirozenou odolnost organismu při nepříznivých podmínkách okolního prostředí. Pomáhá také s únavou. Podporuje trávení, příznivě působí na metabolické procesy sacharidů a tuků.

Maté (Cesmína paraguayská) - roste v Argentině, jižní Brazílii, v Paraguayi a Uruguayi a je vysoce populární ve všech v jihoamerických zemích. Ze sušených listů tohoto stálezeleného keře nebo stromu se připravuje stimulující nápoj nazelenalé barvy obsahující kofein a tanin se zajímavější chutí, než má klasický čaj. Maté je výborný prostředek pro posílení těla při únavě, stresu, nadměrném fyzickém nebo psychickém zatížení. Dodává energii, stimuluje organismus, přispívá k vyšší odolnosti vůči psychické i fyzické únavě. Pomáhá chránit srdce a cévy. Podporuje štěpení tuků a tím přispívá k udržování normální tělesné hmotnosti.

Brodecký redukční ortislim – náš originální prostředek, který je směsí ananasu a vinných hroznů. Podporuje hubnutí, pomáhá snižovat tělesnou hmotnost, zlepšuje projevy celulitidy a hlavně podporuje činnost střev. Z plodu i květních stonků ananasu se získává enzym bromelain, který štěpí bílkoviny. Ananas je doporučován v programech pro snižování a udržování tělesné hmotnosti. Charakteristickými obsahovými látkami hroznů jsou flavonoidy, které mají antibakteriální, protivirové a regenerační účinky. Kromě potravinářského a vinařského využití jsou hrozny často využívány v odtučňovacích dietách, jelikož podporují hubnutí a působí proti celulitidě.

Artyčok – patří k nejlepším prostředkům zlepšujícím činnost jater a žlučníku. Zvyšuje tvorbu žluči a podporuje detoxikační činnost jater a vylučování škodlivin močí. Snižuje hladinu krevního cukru a je dobrým pomocníkem při diabetu. Pro své protialergické působení se používá při problémech s ekzémem. Celkově zlepšuje trávení a pomáhá při redukci hmotnosti. Je dokázané také zlepšení při problémech astmatu a revmatismu.

Mgr. Jarmila Podhorná radí, jaké byliny využít při hubnutí

Související produkty