Sprchový olej

250ml

O8

Skladem - expedujeme do 24 hodin

Hydratace a regenerace pokožky


269 Kč

222.31 bez DPH

Počet

Sprchový olej zanechává pokožku hebkou a hydratovanou. Díky použitým přírodním olejům jako je mandlový olej, měsíčkový olejový extrakt a olej z pšeničných klíčků, bude pokožka jemná, vláčná a regenerovaná. 

Velkým problémem 21. století jsou alergie, které se projevují mimo jiné i přecitlivělou pokožkou. Vyslyšeli jsme přání našich zákazníků a vytvořili voňavý sprchový olej, který nevysušuje a nedráždí pokožku. Naopak po koupeli či sprše zanechá pokožku vláčnou. Doufáme, že si náš sprchový olej zamilujete stejně jako my, pro jeho skvělé mycí a hydratační schopnosti. 

Zajímavosti o použitých bylinách

Měsíček lékařský

Měsíček je původem domácí rostlinou na jihu Evropy a ve Východní Asii.  Lidé jej používají již po celá staletí, počátky jeho využití pro podpůrné účely sahají až do doby antického Řecka. Z rostliny se používá květ, pro přípravu tinktur pak nerozvitý květ – pupen. Květy i celá rostlina obsahuje řadu účinných látek jako karotenoidy, silice, triterpenové saponiny, flavonoidové glykosidy, hořčinu calenden, vitamín C, sliz, flavonoidy a další.

V minulých letech bylo provedeno několik vědeckých studií, které se snažily zjistit další možnosti použití pro revitalizaci lidského organismu. Podle současných poznatků měsíček vyniká pročišťujícími účinky, podporuje revitalizaci kůže a sliznic.  Blahodárně působí na podrážděné dýchací cesty, podporuje funkci jater a tenkého střeva.  Usnadňuje překonávání stresu a vyčerpání, oddaluje nástupu projevů pokračujícího věku.

Pšeničné klíčky

Pšenice obecná, latinsky Tritium sativum, byla pravděpodobně původně vyšlechtěna z divokých trav v Eufratské pánvi, a to před více než 6,000 lety. Důkazy jejího pěstování se objevují v Evropě, Egyptě i v Číně. Dnes se pšenice pěstuje hojně po celém světě. Z pšeničného zrnka tvoří klíček jen asi 2,5 % váhy, ovšem obsahuje až 25 % proteinů, vitamínů a minerálů a je v něm asi 10 % oleje. V oleji najdeme vitamíny A, B a vysoké množství vitamínu E. A také asi 2 % lecitinu. Díky tomu je skvělým olejem proti předčasnému stárnutí pleti. 

Olej z pšeničných klíčků regeneruje suchou a zralou pleť. Pro svou silnou vůní, vnímanou spíše jako nelibou, se nehodí samostatně. Lepší je pouze jako obohacení např. masážních olejových základů nebo kosmetiky. Pomáhá na ztvrdlou kůži ke změkčení, či jako obklad pro vyživení pleti. Hojně se používá do výživných i hydratačních krémů a mlék pro pleť i celé tělo obzvláště pro zralý věk. Obsah antioxidantů se využívá v hojivých gelech či krémech na pokožku poškozenou. Má příznivý poměr nenasycených mastných kyselin a vysoký obsah vitamínu E, vhodný je na pokožku proti jejímu předčasnému stárnutí.

Výroba oleje

Tento sprchový olej vyrábíme v naší malé rodinné firmě Naděje Byliny v Brodku u Konice. Stejně jako ostatní bylinné a rostlinné produkty, které si můžete koupit pod naší značkou. Při výrobě klademe důraz na kvalitu a maximální využití blahodárných účinků rostlinných částí na lidský organismus. Všechny produkty jsou z rostlin a stromů, které rostou na našich vlastních zahradách.  

Zůstaňme v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebooku nebo Instagramu. Neuteče vám tak žádná zajímavá informace o bylinkách, fotka z naší zahrady nebo výroby. Pravidelně pořádáme kvízy a soutěže o naše bylinné produkty.
Naše relaxační centrum

Vyzkoušejte naše neinvazivní terapie a možnosti bioinformační medicíny. Navštivte zdravotní a relaxační centrum Naděje v Brodku u Konice.

Reviews (1)

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Sprchový olej

Je skvělý, pokožka je po koupeli krásně hladká až sametová. Doporučuji