Echinacea

SZ44

Skladem - odesíláme do 24 hodin


30,00 Kč

24.79 bez DPH

Počet

Sazenice zasíláme od počtu 10 kusů různých druhů. Poštovné 120 Kč.

Použití rostliny

Echinacea je vytrvalá bylina. V prvním roce tvoří zpravidla jen přízemní růžici dlouze řapíkatých listů a v druhém potom stonek s přisedlými a střídavými listy, zakončený úborem. Na kuželovitém květním lůžku, tzv. terči, vyrůstají ve spirále žlutě purpurové plodné květy, jalové jazykové potom tvoří po okraji výrazně zbarvený paprsek. Plod je nažka se zakrnělým chmýrem nebo bez něj. Třapatka dosahuje výšky 1 - 1,2 m a má mnohočetný svazčitý kořen. Spodní listy jsou drsné, podlouhle vejčité až trojúhelníkové a na okraji zubaté, na stonku zpravidla přisedlé a podlouhlé. Jazykové květy jsou purpurové. Roste v otevřených lesích, prériích, houštích v Louisianě, severovýchodní části Texasu, na východě Oklahomy, na severu Ohia. Třapatky jsou rostlinami mírného pásu, takže u nás s jejich pěstováním nejsou žádné problémy. Setkáme se s nimi v mnoha zahradách jako s trvalkami okrasnými květem. Vhodné jsou půdy lehčí, humózní, s dostatkem vody a vápníku, na místech osluněných i v polostínu. Velmi dobře se množí jak semeny, tak i dělením trsů. Přímé výsevy se provádějí koncem dubna, rostliny je však možné i předpěstovat a v polovině května vysazovat na stanoviště sazenice. Vhodnější je rozhodně předpěstování sazenic a jejich vysazení do sponu 40 x 20 cm. Množení dělením trsů starších rostlin se provádí brzy na jaře nebo na podzim s tím, že by trs měl mít alespoň dva pupeny. Ošetřování za vegetace spočívá v pravidelné kultivaci, odstraňování plevelů a nutné zálivce.

Více informací

Zůstaňme v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebooku nebo Instagramu. Neuteče vám tak žádná zajímavá informace o bylinkách, fotka z naší zahrady nebo výroby. Pravidelně pořádáme kvízy a soutěže o naše bylinné produkty.

Centrum Naděje otevřeno!

V Brodku u Konice jsme vybudovali zdravotní a relaxační centrum. Cílem našeho centra je pomáhat lidem s jejich problémy alternativní medicínou, kterou spojují přírodní přípravky, neinvazivní terapie a bioifnormační medicína.

Centrum Naděje

Co říkají naši zákazníci (0)