Štětka - tinktura z byliny

50ml

T39

Skladem - expedujeme do 24 hodin


125 Kč

103.31 bez DPH

Počet

Štětka planá je rostlina původně se vyskytující na našem území, stejně jako ve velké části Evropy a Asie. Již odedávna se prakticky využívá pro své rozmanité účinky na organismus.

Užívání tinktury

Po protřepání 20 kapek 2x za den. 

Zajímavosti o štětce plané

Štětka planá je rostlina původně se vyskytující na našem území, stejně jako ve velké části Evropy, Asie a Severní Afriky. Roste na březích potoků i silnic, na pastvinách a v mladých porostech, dosahuje výšky 1,8 m. Latinský název Dipsacus pochází z řeckého slova dipsy, v češtině žízeň, a je odvozen od tvaru spojených párových listů na stonku připomínajících malou pánev, ve které rostlina shromažďuje dešťovou vodu. Některé účinky štětky znali již v antické době, např. řecký lékař Dioscorides doporučoval kořen štětky pro jeho příznivé působení na různé tělní orgány. Hlavními bioaktivními látkami štětky jsou fenolické kyseliny kávová, skořicová, chinová a vanilová a taktéž iridoidní glykosidy. V současné době jsou studovány účinky těchto látek na organismus vystavený nepříznivým podmínkám. Pro podpůrné účely se používá kořen štětky se svými rozmanitými účinky na lidský organismus.

Výroba tinktury

Tuto tinkturu vyrábíme v naší malé rodinné firmě Naděje Byliny v Brodku u Konice. Stejně jako ostatní bylinné a rostlinné produkty, které si můžete koupit pod naší značkou. Při výrobě klademe důraz na kvalitu a maximální využití blahodárných účinků rostlinných výtažků na lidský organismus. Všechny pupeny a další části jsou z rostlin a stromů, které rostou na našich vlastních zahradách. 

 

Zůstaňme v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebooku nebo Instagramu. Neuteče vám tak žádná zajímavá informace o bylinkách, fotka z naší zahrady nebo výroby. Pravidelně pořádáme kvízy a soutěže o naše bylinné produkty.
Naše relaxační centrum

Vyzkoušejte naše neinvazivní terapie a možnosti bioinformační medicíny. Navštivte zdravotní a relaxační centrum Naděje v Brodku u Konice.

Reviews (4)

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 4 customer reviews

Malý zázrak

Tato tinktura mi velmi pomohla s pamětí a kognivními problémy.Též potlačila nespavost,únavu a další problémy.Fakt zárak.

Doporučuji

Tinkturu jsem užívala při zjištěné borelióze v kombinaci s antibiotiky a pomohla k lepšímu stavu (boreliózu jsem prodělala již podruhé, čili mám srovnání s předešlou léčbou), můj stav se zlepšoval rychleji. Klasická léčba antibiotiky mi nepřijde dostatečná (neustálá únava), ale v kombinaci se štětkou si myslím, že byla úspěšná, únava zmizela po pár dnech. <br /> <br />

Pomáhá

Tato tinktura mi pomáhá, koupila jsem si ji po prodělání boreliozy, kde hlavním následkem byla únava. Zabírá mi velice rychle, mám znatelně více energie. Užívám ji už po čtvrté a pak zkusím kůru 4 tinktur. Paní Podhorné moc děkuji.

Tinktura, která pomáhá.

Účinky jsem pocítila po zhruba třech dnech užívání. Beru je na chronickou Boreliózu, kterou se mi pomocí těchto kapek daří držet v "útlumu". Cítím se mnohem lépe. Doporučuji.